LifeBlog

LifeBlog

Czytaj więcej

Czytaj więcej
LifePoetry

LifePoetry

Czytaj więcej

Czytaj więcej
LifeStories

LifeStories

Czytaj więcej

Czytaj więcej
LifeCook

LifeCook

Czytaj więcej

Czytaj więcej
LifeArt

LifeArt

Czytaj więcej

Czytaj więcej
Therte 3 kwietnia 2017

A-77 gorzka tajemnica utopijnej wizji

Testy na zwierzętach były czymś powszechnym i normalnym. Organizacje jedna za drugą upadały, ustępując innym. Zaczęto tworzyć mutanty, które były ozdobą biur i willi, a przekleństwem niższych warstw społecznych. A-77 gorzka tajemnica utopijnej wizji jest początkiem rozwikłania tego co wydarzyło się w przeszłości. Skoki czasu, będą oznaczone w późniejszych częściach datami. Zapraszam.

PROLOG
ROZDZIAŁ I
ROZDZIAŁ II

A-77 gorzka tajemnica utopijnej wizji

Zapadła cisza. Strażnicy w milczeniu i jakże pośpiesznie się wycofali. Mężczyzna patrzył na Aurelię, założył ręce i spokojnym, a zarazem poważnym tonem powiedział.
– Wszyscy mówią do mnie Ojcze. Tata też może być. Jeśli jednak wyglądam Ci na kogoś bliskiego, to niestety nim nie jestem. – Ruszył w jej kierunku, bacznie się jej przyglądając, a zmieniając postawę, uśmiechnął się i łapiąc ją za ramiona kontynuował swój monolog – Jesteś niezwykle piękna. Byłbym dumny z takiej córki. Nie mogę pozwolić mieszkać w mieście. Mam propozycję, zamieszkaj w moich kwaterach. Podasz mi teczkę, którą trzymasz? – Wskazał plik dokumentów wzrokiem, a Relga w milczeniu, osłupieniu i smutku podała to co miała w ręce. – Dziękuję. Poproszę siostry by Cię zbadały, a później odpoczniesz w kwaterze. Zlecę przyszykowanie Ci świeżych ubrań. – Kiwnął głową, odwrócił się i skierował do swojego biurka. Nacisnął na przycisk obok lampy i wezwał siostry. Po chwili weszły ubrane na zielono trzy kobiety i z uśmiechem podeszły i wzięły za ręce Aurelię.

***

Strażnicy podsłuchiwali. Julka szukała w pamięci legend o Ojcu jakie zostały wypowiedziane.
– Mam! – Podskoczyła – Adek to jest to! – Szarpnęła kolegę. – Ona będzie matką Zwiastuna!
– Co Ty wygadujesz. Bajek się znowu naoglądałaś? – Wycedził z politowaniem
– Widziałeś jak krzyknęła? Widziałeś jak patrzyła z nadzieją i miłością? – Ekscytowała się dalej
– No może, ale to raczej było jak miłość dziecka a nie kobiety do mężczyzny. Postradałaś zmysły. Ja też liczę na nagrodę i awans, ale to co teraz wyprawiasz, przechodzi wszelkie pojęcie. Jestem chytry, owszem, ale bez przesady. Powstrzymaj konie swojej fantazji, bo daleko nie zajedziesz. – Poklepał dziewczynę po ramieniu i odwrócił się w kierunku wyjścia. – Idziesz?

Legendy

Pub pękał dzisiaj w szwach. Był dość sporych rozmiarów. Stoliki mieściły około czterdziestu osób, a stołki wokół baru piętnaście. Coraz bardziej przypominał ciemną spelunę, ale i tak był bardzo popularny. Poskładany z kilku płyt i ruin domu nie miał piętra mieszkalnego, za to piwnica była chyba największa w mieście. Kilka brudnych okien, które nawet w bardzo słoneczny dzień przepuszczały od niechcenia promienie, dzisiaj doznały oczyszczenia. Jedna z kelnerek latała ze szmatą, jednocześnie przyjmując zamówienia.

Wielki Stoczek wrzał dzisiaj od jednej plotki. Wszyscy czekali na Zwiastuna, który połączy przyszłość z przeszłością i stworzy utopię. Mężczyzna w kącie sali popijał Psie Żygociny wsłuchiwał się w rozentuzjazmowany tłum. Adam przyglądając się mu, podszedł bliżej tak by ten usłyszał jego słowa.
– Lud tępy, wierzą w bajki i legendy. Kiedyś też żyli takimi mrzonkami i widać jak nasze pokolenie na tym wyszło. – Rysując lekki uśmiech przyglądał się mężczyźnie, który nawet nie drgnął. Podszedł jeszcze bliżej by się mu przyjrzeć – Mogę się przysiąść? – Zapytał. Kapturnik przeciągnął się leniwie splunął pod nogi strażnikowi, wskazał krzesło, a gdy ten usiadł, wstał i mijając go powiedział. – Wy gówniarze nic nie wiecie. W każdej legendzie jest prawda – szturchnął Adama i dodał – Zawsze trzeba sprawdzić źródło. Chłopak niemal spadł z krzesła. Gdy się poprawił odwrócił się i wodził oczami za nieznajomym. ten zaś zniknął w tłumie pijących.
– Trzeba mu się przyjrzeć, nie miał na nadgarstku wszczepu. – Strażnik dopił piwo i wyszedł przed pub. chciał śledzić przybysza, ale intensywny deszcz uniemożliwił poszukiwania.

Badania – tydzień później

Aurelia miała dość wszystkich badań i analiz. Czuła się jak królik doświadczalny. Dziękowała Bogu, że to ostatni dzień. Będzie miała święty spokój od inżynierów i lekarzy. Nadal ją bolało miejsce gdzie wszczepili jej implant. Mówili, że dzięki temu Ojciec może nam pomagać. Słuchał modlitw i spełniał najszczersze. Uważała to za najgłupszą rzecz jaką w życiu słyszała. Każdy, kto chciał spędzić resztę życia na Stoku nie miał wyjścia. Musiał być pod kontrolą. Lekarze szeptem zasugerowali, by raczej nie opuszczała miasta na własną rękę, mówiąc, że do świętej ziemi tylko się wchodzi. Dzisiaj ostatni dzień skanów przyswajalności wszczepów. Miała mieć operację, ale ojciec się nie zgodził. Zezwolił tylko na nadajnik. Nie pozwolił na żadne modyfikacje. Lekarzy to zdziwiło, a zarazem ruszyły plotki o zwiastunie, których Aurelia nie rozumiała. Wróciła po wszystkim do swojej klatki. Tak nazwała swoją sypialnie, bo patrzyła na świat przez kraty.

Spacerując po pokoju, szukała w pamięci wspomnień. Pomieszczenie było niewielkie, około dziewięciu metrów kwadratowych. Okno znajdowało się od północy z widokiem na granicę między luksusem, a ruinami. Na prawo od okna stało łóżko, naprzeciw znajdowały się drzwi, na lewo biurko, a nad nim mapa. Na niej Relga zatrzymała swój wzrok. Wcześniej nie zwracała uwagi na płachtę z papieru i plastiku wielkości brystolu, jaki kiedyś kupowano na zajęcia z plastyki. W dawniejszych czasach na tym tworzono projekty, a zanim wylądowała w tym miejscu za pomocą czujników rysując w powietrzu.

O krok od tajemnicy

– To jest dziwne – zaczęła mówić do siebie. – Nie ma tu całego kraju tylko północny-wschód. – przyglądała się kawałek za kawałkiem. – Zaraz tuż obok powinna być dzika furia! – Nagle przestała myśleć o wszystkim innym. Wybudziła się z letargu i zwróciła się do okna, by sprawdzić, czy dostrzeże jednostkę. Wiedziała, że nad sobą ma jeszcze dwa piętra, a jak uda jej się wyjść na dach to prawdopodobnie zobaczy Alfę siedemdziesiąt siedem.

Podeszła do drzwi. Lekko je uchyliła i wystawiła głowę. Nikogo nie zauważyła. Po cichu wyszła i zamknęła skrzydło. Poszła w kierunku schodów w korytarz na prawo od jej pokoju. Szła powoli i cicho, nasłuchując kroków. Gdy dotarła do ostatniego pietra była zdziwiona, że nikt tutaj nie pilnuje. Skręciła w lewo w korytarz i znalazła właz, jednakże drabiny nie było. Wróciła się do drugiego korytarza i tam musiała nieco podskoczyć by złapać się szczebli. Właz, był ciężki i zaskrzypiał gdy wreszcie udało jej się go otworzyć. Znieruchomiała, ale nic nie słyszała, żadnych głosów, ani kroków. Wyszła na dach. Odwróciła się w stronę jednostki. Dostrzegła ruiny miejsca, które pamiętała.
– Stamtąd cię przynieśli, to nie czasy w których żyłaś. – Odezwał się ojciec, którego nie zauważyła ani nie słyszała jak przychodzi. Odwróciła się do niego z niedowierzaniem. Podejrzliwie zmrużyła oczy i zapytała.
– Co mi zrobiliście?

KONIEC CZĘŚCI PIERWSZEJ


Napisz komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Jeśli nie posiadasz konta możesz się zarejestrować lub zalogować przez media społecznościowe.

Instagram Therte

 • #monday #mondayselfie #mondaymood #mood #selfie #beautyful #beauty #girl #break #afternoontea #afternoon #blueeyes #bigeyes #lovely #welcomeback #hello
 • Zapraszam na zakupy online do mojego sklepu oriflame
http://beautystore.oriflame.pl/1841478
#oriflame#store #beauty #beautystore
 • #autumn #rain #nature #afternon #landscape #photography #photooftheday #poland
 • Feel it!
#beautyful #beautyofnature #tree #goldentree #redtree #autumn #photography #photooftheday #dailyphoto #photographyoftheday #weekend #sunny #lovely #perfectbeauty #nature #powerofnature #life
 • Szklana pogoda 💦💦💦
Rainy day, love it
#girl #instagirl #lovelygirl #blueeyes #brunette #beautyful #beauty #nomakeup #model #modelxxl #bloger #writer #lifestyle #lifeline #mylifeline #helloig #instaphoto #instapic #selfie #instaselfie #tuesday #xoxo #beautygirl #polishgirl #slavicgirl
 • Writing, working, progress...
Praca i pisanie to progres i proces. Dużo jeszcze przede mną, ale co tam.
#working #workinprogress #music #story #storytelling #storygame #writing #writer #storymaker #storymaking #notebook #pen #parker #asus #republicofgamers #gamer #gamernwriter #mylifeline #lifestories #lifeword #storydoing #poland #bialystok #podlasie #białystok
 • Kocham takie weekendy. Jutro z pewnością wykorzystam tą pogodę. Która kawiarnia w Białymstoku jest najlepsza kochani? 
I'm in love with sunny days of autumn. Enjoy the day 😀 #autumn #sun #sunny #sunnyday #weekend #saturday #september #poland #bialystok #białystok #polskazlotajesien #photography #photooftheday #picoftheday #photographyoftheday #polska #life #lifeline #slowlife #lifestyle #nature #beautyofnature #relaxing
 • Piękna jesień. Kocham tą porę roku. Jest mega przyjemnie w takie niedziele jak dziś. Gdybym nie szła do pracy, z pewnością znaleźć by mnie można w parku lub w ogródku przy którejś z kawiarni. W jednej ręce trzymając książkę, a w drugiej herbatę. Jak wy spędzilibyście taki wspaniały dzień? #jesień #polska #polskazlotajesien #bialystok #białystok #poland #view #windowview #autumn #sunday #good #mood #weekend #lunch #photography #photooftheday #photographyoftheday #landscape
 • Working hard by night. 
Difficult life of dev's girlfriend.
#workinprogress #workinghard #work #working #boyfriend #mylive #dev #devlife #night #mylife #ourlife #september #białystok #bialystok #autumniscomming #poland #polishboy #myman #mylove #myheart

Instagram Szczyglino

 • Who doesn’t love bubbles? 🥂🍾
 • sunday - funday. 📚📖 #reading#readingissexy
 • ↔hide and seek↔ 
@martella.w 
@martella.art
 • Chwilę. 
Nic na siłę.
 • Been the number one diva in this game for a minute. 👆

and the best photographer ever 💗 @martella.w
 • stań ze mną na jednej z tych ulic jakąś godzinę przed świtem. 🍁🍂
 • Friday vibes 🎃
 • #monday#mood#insta#candy#fresh#icecream#cukierkowo#sunnymonday#sunny#instapic#blonde#glasses#okularnica#pinky#instamood#love#peace#happymonday#f4f#earth#nice#newlook#casual#l4l#polskadziewczyna#poland#autumn
 • ♥ #motywacja#dieta#pieknie#mozeszwszystko#fit#fitness#diet#curvyondiet#metamorphosis#metamorfoza#losingweight#weightloss#weight#diet#healthy#healthyfood#strong#mybodymod#mychoice#training#peace#motivation#justdoit#girlondiet#loose#losong#nopainnogain#tryingtogetsomeabs#faightforbody#bodybuilding#reduction