LifeBlog

LifeBlog

Czytaj więcej

Czytaj więcej
LifePoetry

LifePoetry

Czytaj więcej

Czytaj więcej
LifeStories

LifeStories

Czytaj więcej

Czytaj więcej
LifeCook

LifeCook

Czytaj więcej

Czytaj więcej
LifeArt

LifeArt

Czytaj więcej

Czytaj więcej
Malkira 24 marca 2017

Jak ten czas szybko leci…

Jak ten czas szybko leci… Pamiętam jakby to było wczoraj, gdy rozpoczynalismy naszą przygodę. A tutaj już mija rok. Jak widać dopiero ledwie raczkujemy. Pomysłów mamy ogrom, ale z realizacją jest problem. Tak jak pisała Therte, na drodze do sukcesu pojawiły się wyboje, małe i duże, które zaskoczyły nas jak zima drogowców :). Najważniejsze jednak, by się nie poddawać i dalej isć z podniesioną wysoko głową. To tyle tytułem wstępu.

Długo zastanawiałam się nad tym czy pisać na blogu swoje posty. Therte zachęcała mnie przy każdej okazji rozmowy do tworzenia czegokolwiek, aż muszę przyznać przyszedł najczarniejszy moment naszej przyjaźni… zaczęłam unikać kontaktów z nią, zresztą nie tylko z nią, ale o tym innym razem. Jednak prawdziwa przyjaźń się nie poddaje i jak jej zamykają drzwi i okna to włazi kominem. W moim życiu obecnie jest kilka takich osób, ale o tym też innym razem. 🙂

Skoro wszystko innym razem to co będzie dzisiaj? Dzisiaj chcę się z wami podzielić informacją z zaswiatów. Wiem, że trochę dziwinie to brzmi, ale nie bójcie się nie będzie wywoływania duchów. No może nie dosłownie. 🙂 Już spieszę z wyjasnieniami. Otóż kilka dni temu przeglądając Facebooka natrafiłam na smieszny artykuł, w którym bohaterowie odtwarzali zdjęcia z dzieciństwa. Pomyslałam o moich zdjęciach i wspomnieniach z nimi związanych. Wyjęłam więc album, by przeniesć się w czasie do najszczęsliwszych chwil mojego życia. Wtedy to własnie spomiędzy kart wyleciała pożółkła strona gazety, którą zabrałam ze sobą do domu po pogrzebie Mamy. Gdy przeczytałam artykuł, pomyslałam sobie, że warto się nim podzielić.

Jak ten czas szybko leci...

Podróżując w czasie do chwil radosci…

Już jakis czas temu zauważyłam, że związki młodych ludzi obecnie są… krótkoterminowe. Wiele osób nastawia się tylko na swoje konkretne potrzeby, a w stosunku do partnera wysuwa żądania, samemu w zamian nie dając nic lub bardzo niewiele. Media karmią nas plastikowym szczęsciem, a my niczym roboty staramy się powielać te same schematy. Mówimy, że pragniemy miłosci i bliskosci drugiej osoby, idealnego związku, rodziny, małżeństwa… Jednak to tylko puste słowa. Dlaczego?

Zapraszam was na małą podróż w czasie. To nie jest mój tekst tylko Pani Barbary Leguckiej, ale wydaje mi się pełen ważnych tresci, które powinnismy poznać – my młode pokolenie. Artykuł, który zaraz wam przytoczę został opublikowany 9 lutego 1992 roku, chyba w gazecie Gromada – Rolnik Polski (nie mam pewnosci ponieważ posiadam tylko tę jedną stronę).

Sól miłości

Troski dnia codziennego, zniechęcenie i różne kryzysowe sytuacje są nieodłączną częscią życia małżeńskiego, rodzinnego. Zdarzają się więc rozdrażnienia, zniecierpliwienie, padają przykre słowa wypowiadane podniesionym głosem. Dochodzi do sprzeczek, kłotni, a nawet awantur. Trudno ich uniknąć. Dwoje ludzi, którzy zdecydowali się na wspólne życie na ogół ma inne charaktery, różne oczekiwania i potrzeby. I nawet, gdy na pozór współżycie ich układa się zgodnie i wiele spraw rozwiązują wspólnie nie przesądza to, że byli idealnie zgodni w podejmowaniu okreslonej decyzji.

Nierzadko jeden z małżonków godzi się na nią, lecz pozostaje w przekonaniu, iż zrobił to dla tzw. swiętego spokoju, choć sam postąpiłby inaczej. I tak zaczyna się kryzys – największe zagrożenie dla każdego związku: małżeńskiego czy przyjaźni. Oczywiscie łatwiej go przetrwać, gdy związek oparty jest na trwałych więzach, konflikty wówczas są rzadsze i łagodniejsze. Ale nie da się ani nie trzeba unikać ich za wszelką cenę. Duszenie w sobie urazów i poczucia krzywdy jest bardzo niebezpieczne. 

Są takie pary, które się nie sprzeczają, nie kłócą, nie gniewają na siebie. Tylko, że ta „błoga cisza” między dwojgiem nie oznacza wcale „błogiego spokoju”. Skrzętnie ukrywane jest wszystko co brzydkie i niewygodne, co boli, bywa, że narasta poczucie winy, poniżenia, słabną więzi partnerstwa. Ludzie mają sobie coraz mniej do powiedzenia. Często unika się sprzeczek, by nie dopuscić do ostatecznego zerwania. Jak długo można skrywać wzajemną nienawisć, zgorzknienie, rozczarowanie?

Mogą przecież, podobnie jak garnek wypełniony po brzegi gotującą wodą, nie wytrzymać cisnienia i eksplodować.

Lepiej doprowadzić do „burzy”, która oczysci nagromadzone urazy. W sposób kulturalny i spokojnie starać się znaleźć punkty, które umożliwią kompromis i porozumienie. Kłotnia wcale nie przekresla przyjaźni. Większosć par, według opinii psychologów, po mądrze przeprowadzonej sprzeczce odczuwa ulgę, przestaje gnębić poczucie winy, niknie gdzies wrogie nastawienie wobec siebie, lepiej się rozumieją. 

Ale jak się sprzeczać, by tak było, by nie pozostał niesmak? Nie można sprzeczki, kłotni sprowadzać do awantury, w której obydwie strony starają się wywrzeszczeć zadawnione urazy, nawet sprzed kilku lat, a sprawę sporną pozostawiają w cieniu. Sprzeczka powinna mieć konkretny, jasny cel, należy pozostać przy sprawie, która ją sprowokowała, nie mieszać innych tematów. Wyciąganie różnych zadawnionych błędów, potknięć, urazów, nic nie rozwiąże, wręcz odwrotnie – zaostrzy sytuację. 

Nie można kłócić się przy dzieciach i osobach trzecich (nawet najbliższym przyjacielu, sąsiedzie). Nie znają oni różnych drobnych spraw, nie mogą być obiektywni i przeważnie związani będą bardziej z jedną lub drugą stroną. Z rad osób trzecich można skorzystać w rozstrzyganiu trudnych spraw, ale najlepiej zrobi to psycholog w poradni.

Warto zwrócić uwagę, by w sprzeczkach nie kompromitować drugiej strony, nie tylko poprzez wypowiadanie słów raniących ambicję, lecz także nie poruszać spraw wyglądu („masz nogi jak słonica”), rodziny, zwłaszcza matki, ojca. 

Drobne kłótnie, sprzeczki nazywane są solą miłosci. Nie chodzi w nich o wzajemne przekrzykiwanie się, lecz wymianę poglądów i przybliżenie mysli drugiej osoby. Mają one znaczenie terapeutyczne, prowadzą bowiem od konfliktów do uzdrowień, nawiązywania bliższych więzów. Ale z każdej kłótni trzeba wyciągnąć pouczające wnioski, a do konfliktowych spraw nie wracać i nie rozniecać ich wciąż od nowa.

Podsumowując

Mam nadzieję, że wielu z nas odnajdzie w tym artykule cos dla siebie. Doznacie swego rodzaju „objawienia”, które pomoże wam naprawić to co zostało zepsute. Ze swojej strony obiecuję wam pojawiać się częsciej, by raczyć was moimi tekstami, tym razem już autorskimi. Chociaż może jesli wykopię cos ciekawego to z pewnoscią się z wami podzielę. Niestety nie udało mi się znaleźć odpowiednich odnosników w bazie internetowej do tego artykułu, ale gdyby ktos, cos… to dajcie mi znać na pewno dołączę odpowiednie załączniki.

Na początku powiedziałam, że pragąc idealnego związku, tak na prawdę wypowiadamy puste słowa. Czy już wiecie dlaczego? Jesli znacie odpowiedź na to pytanie, napiszcie ją w komentarzu.

Wybierając profil moich postów długo zastnawiałam się co chcę przekazać, jakie tresci poruszyć. W końcu zdecydowałam się na tematy, które przedstawiają wartosci dla mnie najważniejsze. Miłosć, rodzina, związek to jest to co jest w moim życiu najważniejsze, więc często będę do tego wracać. Postaram się jednak podzielić z wami nie tylko życiowymi mądrosciami, ale również ciekawostkami, na które sama wpadłam celowo lub przypadkiem. Na razie to tyle ode mnie.

Jesli nic się nie zmieni to zapraszam na kolejny post, który ukaże się, mam nadzieję, już niedługo : „Kocham pomimo, a nie ponieważ.” Do zobaczenia już wkrótce.

P.S. Pewnie zauważyliscie, że w poscie brakuje literki „ś”, a zamiast tego jest zwykłe „s”. Otóż moja klawiatura się buntuje i nie chce się przestawić. Muszę pogadać z fachowcem, który pomoże mi naprawić usterkę. Jednak mam nadzieję, że taka drobnostka nie sprawi problemów. Życzę miłego popołudnia i wieczoru.


Napisz komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Jeśli nie posiadasz konta możesz się zarejestrować lub zalogować przez media społecznościowe.

Instagram Therte

 • #monday #mondayselfie #mondaymood #mood #selfie #beautyful #beauty #girl #break #afternoontea #afternoon #blueeyes #bigeyes #lovely #welcomeback #hello
 • Zapraszam na zakupy online do mojego sklepu oriflame
http://beautystore.oriflame.pl/1841478
#oriflame#store #beauty #beautystore
 • #autumn #rain #nature #afternon #landscape #photography #photooftheday #poland
 • Feel it!
#beautyful #beautyofnature #tree #goldentree #redtree #autumn #photography #photooftheday #dailyphoto #photographyoftheday #weekend #sunny #lovely #perfectbeauty #nature #powerofnature #life
 • Szklana pogoda 💦💦💦
Rainy day, love it
#girl #instagirl #lovelygirl #blueeyes #brunette #beautyful #beauty #nomakeup #model #modelxxl #bloger #writer #lifestyle #lifeline #mylifeline #helloig #instaphoto #instapic #selfie #instaselfie #tuesday #xoxo #beautygirl #polishgirl #slavicgirl
 • Writing, working, progress...
Praca i pisanie to progres i proces. Dużo jeszcze przede mną, ale co tam.
#working #workinprogress #music #story #storytelling #storygame #writing #writer #storymaker #storymaking #notebook #pen #parker #asus #republicofgamers #gamer #gamernwriter #mylifeline #lifestories #lifeword #storydoing #poland #bialystok #podlasie #białystok
 • Kocham takie weekendy. Jutro z pewnością wykorzystam tą pogodę. Która kawiarnia w Białymstoku jest najlepsza kochani? 
I'm in love with sunny days of autumn. Enjoy the day 😀 #autumn #sun #sunny #sunnyday #weekend #saturday #september #poland #bialystok #białystok #polskazlotajesien #photography #photooftheday #picoftheday #photographyoftheday #polska #life #lifeline #slowlife #lifestyle #nature #beautyofnature #relaxing
 • Piękna jesień. Kocham tą porę roku. Jest mega przyjemnie w takie niedziele jak dziś. Gdybym nie szła do pracy, z pewnością znaleźć by mnie można w parku lub w ogródku przy którejś z kawiarni. W jednej ręce trzymając książkę, a w drugiej herbatę. Jak wy spędzilibyście taki wspaniały dzień? #jesień #polska #polskazlotajesien #bialystok #białystok #poland #view #windowview #autumn #sunday #good #mood #weekend #lunch #photography #photooftheday #photographyoftheday #landscape
 • Working hard by night. 
Difficult life of dev's girlfriend.
#workinprogress #workinghard #work #working #boyfriend #mylive #dev #devlife #night #mylife #ourlife #september #białystok #bialystok #autumniscomming #poland #polishboy #myman #mylove #myheart

Instagram Szczyglino

 • Who doesn’t love bubbles? 🥂🍾
 • sunday - funday. 📚📖 #reading#readingissexy
 • ↔hide and seek↔ 
@martella.w 
@martella.art
 • Chwilę. 
Nic na siłę.
 • Been the number one diva in this game for a minute. 👆

and the best photographer ever 💗 @martella.w
 • stań ze mną na jednej z tych ulic jakąś godzinę przed świtem. 🍁🍂
 • Friday vibes 🎃
 • #monday#mood#insta#candy#fresh#icecream#cukierkowo#sunnymonday#sunny#instapic#blonde#glasses#okularnica#pinky#instamood#love#peace#happymonday#f4f#earth#nice#newlook#casual#l4l#polskadziewczyna#poland#autumn
 • ♥ #motywacja#dieta#pieknie#mozeszwszystko#fit#fitness#diet#curvyondiet#metamorphosis#metamorfoza#losingweight#weightloss#weight#diet#healthy#healthyfood#strong#mybodymod#mychoice#training#peace#motivation#justdoit#girlondiet#loose#losong#nopainnogain#tryingtogetsomeabs#faightforbody#bodybuilding#reduction